Барај
Затворете го ова поле за пребарување.

Еднобојна LED лента

Добавувач и производител на LED ленти со една боја

LEDYi е еден од водечките производители на лед ленти со една боја во Кина што обезбедува лед лента smd5050, led лента smd3528, smd2835 led лента, smd3014 led лента, smd3014 led лента, smd2216 led лента што емитува странично smd2110, led strip1808spm, smd5630 лента и кочан лед лента. Доставуваме популарни еднобојни лед ленти како што се smd5050, smd3528, smd2835, smd3014, smd2216, smd2110, smd1808, smd5630 и cob, итн. за висока ефикасност и ниска цена. Сите наши LED ленти со еднобојни светла се со CE, RoHS сертификат, што обезбедува високи перформанси и долг животен век. Нудиме прилагодени решенија, OEM, ODM услуга. Трговците на големо, дистрибутерите, дилерите, трговците, застапниците се добредојдени да купуваат на големо кај нас.

Кои се еднобојни LED ленти светла?

Еднобојни ЛЕД светла со ленти, исто така познати како монохроматски ленти за светла со LED ленти, се еден вид LED светло што доаѓа во форма на светла со лента или светла со лента и имаат LED диоди во една боја. Еднобојните лед светла со ленти произведуваат енергетски ефикасно, привлечно и долготрајно решение за осветлување под кабинетот, осветлување на двор/палубата, акцентно осветлување и многу повеќе. Нашите еднобојни LED ленти светла доаѓаат во различни бои, LED густини, должини, ширина на ПХБ и оценки за отпорност на временски услови за да одговараат на секоја потреба внатре или на отворено. Тоа им овозможува на корисниците да ја произведат саканата боја без да им треба одреден контролер или оптика.

Сите наши флексибилни ленти лесно се монтираат со нивните лепливи подлоги, што ја прави секоја инсталација едноставна и лесна. Нудиме монохроматско светло со ленти во бои како топло бело, бело, црвено, зелено, сино, портокалово, килибар и розево, УВ, инфрацрвено.

Можеме да создадеме прилагодена боја само за вас ако ви треба боја што ја немаме во нашите стандардни лед ленти со една боја. Нашиот тим од инженери има долгогодишно искуство во креирање бои на сопствени брендови за да се обезбеди конзистентност на осветлувањето на повеќе локации. Контактирајте не за да разговараме за вашиот проект.

Зошто да изберете LED лента со една боја?

Можете да ги исечете LED светлата со ленти до саканата должина. LED лентите исто така се користат за обложување на различни предмети истовремено и најдобро се купуваат на големо за да заштедите пари.

Можете да ги прилагодите LED светлата со ленти на саканиот напон. Ова ви дава можност да заштедите енергија без да штедите на осветлувањето. Впрочем, LED диодите се моќни и можат да бидат дизајнирани за лична употреба или за индустриска употреба.

LED светлата со ленти траат долго пред светлата да почнат да се затемнуваат. Во просек, тие можат да работат од 40,000 до 50,000 часа. Ова значи дека не мора често да ги купувате за замена.

LED светлата со ленти генерираат многу помалку топлина од другите опции за осветлување. Ова ги прави поодржливи за животната средина и побезбедни да се остават долги часови.

Лед лентите може да се направат IP65, IP67, IP68. Така, можете да ги инсталирате нашите еднобојни LED ленти светла на отворено или под вода.

Сите наши LED ленти со еднобојни светла се затемнуваат.

Апликација за LED лента со една боја

Денес на пазарот има многу LED производи. Но, повеќето дизајнери на ентериер гравитираат кон користење на еднобојно LED осветлување бидејќи неговото прилагодување и удобен дизајн му даваат на широк спектар на намени.

Еднобојните LED светлосни ленти даваат одлични акценти во домот, особено ако осветлувањето е топло. Можете да ги користите за обложување на кабинети и полици. Тие служат и како одлично позадинско осветлување за кујнски шалтери, огледала и мијалници во бањи и комоди.

Неутралните бели LED светла со ленти можат да направат чуда при прикажувањето на стоката од продавниците и музејските и галериски прикази. Рамномерната распределба на светлината и неутралната температура на бојата спречуваат какво било изобличување и покажуваат привлечност во нивната колоритна слава.

LED светлата со ленти може да се направат водоотпорни и отпорни на прашина со рејтинг за заштита од навлегување (IP). Ова ги прави безбедни за надворешна употреба и совршени за обложување на огради, осветлување на скалите или истакнување на надворешната декорација.

Форматот на ленти на LED светла со ленти ги прави идеални за обложување на полици. Ова ги прави одлична опција за осветлување во продавниците каде што производите на полиците треба да се презентираат за оптимален преглед на клиентите.

ЛЕД светлата со ленти даваат одличен акцент на билбордите и знаците со потребната заштита на животната средина, привлекувајќи го потребното внимание, особено ноќе.

Фазите често се потпираат на осветлувањето за да привлечат внимание. LED светлата со ленти прават одлични додатоци за дизајн на сцената. Нивната свитлива форма ги прави лесни за поставување на различни локации, што им овозможува да истакнат други детали од распоредот на сцената.

Трговија на големо со единечна боја LED лента по серија

Ние сме најкомплетниот снабдувач на LED флексибилни ленти во светот, обезбедуваме повеќе од 500 модели на LED ленти со една боја, достапни во опсег на излези и температури на боја. Нашите премиум ленти со една боја се на листата на ETL.
Нашите светла со ленти со една боја доаѓаат во различни бои, како што се 2100K, 2400K, 2700K, 3000K, 4000K, 5000K, 6000K температура на бојата, црвена, зелена, сина, портокалова, килибарна, розова, UV и IR бои опционални, белиот индекс на прикажување на бои до Ra 98.
Големина на LED чип: COB, 2835SMD, 1808SMD, 5050SMD, 3528SMD, 3014SMD, 2216SMD, 2110SMD, 5630SMD опционално;
ЛЕР ДОВИНИЦИ: 30LED, 48LEDS, 60LEDS, 70LEDS, 72LEDS, 84LEDS, 96LEDS, 120LEDS, 140LEDS, 180LEDS, 144LEDS, 240LEDS, 280LEDS, 360LEDS, 420LEDS, 480LEDS, 560LES, 600LEDS, 700LED на способноста;
Ширина на ПХБ: 2мм, 3мм, 4мм, 5мм, 6мм, 8мм, 10мм, 12мм, 15мм, 20мм, 25мм, 28мм, 40мм ширина на ПХБ опционално;
Оценки за неводоотпорни и отпорни на атмосферски влијанија IP65, IP67, IP68 за да одговараат на секаков вид барања внатре или надвор.
Секоја од нашите разновидни лед ленти е практично поставена со нивните 3M лепливи подлоги, што ја прави секоја инсталација едноставна и едноставна.
Агол од 120 степени на врвот и странично емитување, COB може да достигне агол на емитување светлина од 180 степени, без место, без треперење, високонапонската лента AC120V може да работи долга 50 метри без пад на напон.
Знаеме дека вашите проекти треба да се извршуваат беспрекорно, а исто така неуспесите не се избор. Можете да бидете сигурни дека разбирате дека добивате врвно светло за ленти од кое можете да зависите.
Имаме сопствен фабрички и инженерски тим. Ако ви требаат бои и густина на ПХБ што не се во пописот, можеме да создадеме сопствени бои и ваши сопствени модели на ПХБ за вас. Нашиот тим на инженери има
долгогодишно искуство со креирање бои на сопствени брендови за да се обезбеди постојаност на осветлувањето на повеќе локации. Контактирајте не за да разговараме за вашиот проект.

COB LED лента

COB значи Chips on Board, што значи дека чиповите се директно инкапсулирани на флексибилната ПХБ плоча, а COB led лентата е лента од чипови инкапсулирани на флексибилна плоча. Чиповите се претежно флип-чипови, кои се линеарно фиксирани на плочата за ПХБ, а потоа слој од лепак за инкапсулација измешан со фосфор директно се испушта на површината на чипот. Светлината што се емитува од чипот се прекршува, се рефлектира и комуницира со фосфорот, а лепилото рамномерно емитува различни бои и температури на бојата на светлината. COB led лентата е униформа, линеарна и без светлосни точки, стабилна и агол на зракот од 180°.

Спецификација Преземи

Спецификација Име превземи
Спецификации за верзијата на PRO COB-480chips-LED-Strip-4mm
Спецификации за верзијата на PRO COB-480chips-LED-Strip-8mm-10mm

SMD2835 LED лента

SMD2835 моментално е најпопуларниот на пазарот со стабилен квалитет и високи перформанси.
Густини на LED диоди: 60LED, 70LED, 98LED, 120LEDs, 140LEDs, 144LEDs, 180LEDs, 240LEDs по метар опционално;
Ширина на ПХБ: 8мм, 10мм, 12мм, 15мм ширина на ПХБ опционално;

Спецификација Преземи

Спецификација Име превземи
2835smd-60leds-8mm спецификација
2835smd-98leds-8mm спецификација
2835smd-120leds-10mm спецификација
2835smd-140leds-10mm спецификација
2835smd-144leds-15mm спецификација
2835smd-240leds-10mm спецификација

SMD1808 LED лента (прекинат, производ за замена е SMD2010)

SMD1808 е една од најмалите LED светилки на пазарот, а нејзината големина е само 1.8*0.8mm.
Главните предности на SMD1808 led лентата се екстра високиот CRI, до Ra98 и добрата конзистентност на бојата во 3 чекори Macadam и високата ефикасност до 120lm/w.
Поради малата големина на LED светилката SMD1808, LED лентата SMD1808 може да биде тесна до 2 mm, што е моментално најтесната LED лента на пазарот, а густината може да биде 720 LED на метар, што е најгустата LED лента на пазар.
Густини на LED диоди: 108LED, 120LED, 240LED, 280LEDs, 420LEDs, 560LEDs, 700LEDs, 720LEDs по метар опционално;
Ширина на ПХБ: 2мм, 3мм, 4мм, 8мм, 10мм ширина на ПХБ опционално;

Спецификација Преземи

Спецификација Име превземи
1808smd-108leds-2mm спецификација
1808smd-240leds-3mm спецификација
1808smd-240leds-4mm спецификација
1808smd-120leds-8mm спецификација
1808smd-280leds-10mm спецификација
1808smd-420leds-10mm спецификација
1808smd-560leds-10mm спецификација
1808smd-700leds-10mm спецификација
1808smd-720leds-10mm спецификација

SMD2010 LED лента

SMD2010 е алтернатива на smd1808.
Главната предност на led лентата SMD2010 е тоа што е многу поцврста. Големината на SMD2010 е 2.0mm * 1.0mm, само малку поголема од smd1808. Затоа, сите LED ленти на SMD1808 може да се заменат со SMD2010.

Спецификација Преземи

Спецификација Име превземи
2010smd-108leds-2mm спецификација
2010smd-240leds-3mm спецификација
2010smd-240leds-4mm спецификација
2010smd-120leds-8mm спецификација
2010smd-280leds-10mm спецификација
2010smd-420leds-10mm спецификација
2010smd-560leds-10mm спецификација
2010smd-700leds-10mm спецификација
2010smd-720leds-10mm спецификација

SMD5050 LED лента

SMD5050 е всушност „три“ чип, што значи дека има три помали чипови во секој SMD. Така, секоја бела LED всушност има три бели чипови внатре. 5050s може да се користи и за RGB LED лента што ја менува бојата, со црвени, зелени и сини чипови во секоја LED диода.
Густини на LED диоди: 30 LED диоди, 60 LED диоди, 96 LED диоди, 120 LED диоди по метар по избор;
Ширина на ПХБ: 10мм, 12мм, 15мм ширина на ПХБ опционално;

Спецификација Преземи

Спецификација Име превземи
5050smd-30leds-10mm спецификација
5050smd-60leds-10mm спецификација
5050smd-96leds-12mm спецификација
5050smd-120leds-15mm спецификација

SMD3528 LED лента

Тие се нарекуваат SMD3528 бидејќи димензијата на чипот е 3.5mm * 2.8mm. SMD3528 е релативно стара LED, која може да се нарече прва генерација на LED технологија. Неговиот квалитет е многу стабилен, а некои клиенти претпочитаат да го користат.
Густини на LED диоди: 60 LED диоди, 120 LED диоди, 180 LED диоди, 240 LED диоди по метар по избор;
Ширина на ПХБ: 8мм, 10мм, 15мм ширина на ПХБ опционално;

Спецификација Преземи

Спецификација Име превземи
3528smd-60leds-8mm спецификација
3528smd-120leds-8mm спецификација
3528smd-180leds-10mm спецификација
3528smd-240leds-10mm спецификација
3528smd-240leds-15mm спецификација

SMD3014 Предна емитирачка LED лента

Тие се нарекуваат SMD3014 бидејќи димензијата на чипот е 3.0mm * 1.4mm.
Има повисоки лумени од SMD3528, 9-10lm по LED на 30mA.
Густини на LED диоди: 60 LED диоди, 70 LED диоди, 120 LED диоди, 140 LED диоди, 204 LED диоди, 240 LED диоди по метар опционално;
Ширина на ПХБ: 8мм, ширина 10мм опционално;

Спецификација Преземи

Спецификација Име превземи
3014smd-60leds-8mm спецификација
3014smd-70leds-8mm спецификација
3014smd-120leds-8mm спецификација
3014smd-140leds-10mm спецификација
3014smd-204leds-10mm спецификација
3014smd-240leds-10mm спецификација

SMD3014 LED лента што емитува странично

SMD3014 диоди со специјално обликувани лед лента со странични зрачи кои сјаат странично наместо нагоре, идеални за ознаки и истакнување на рабовите.
Густини на LED диоди: 60 LED диоди, 84 LED диоди, 120 LED диоди, 156 LED диоди по метар по избор;
Ширина на ПХБ: 8мм, ширина 10мм опционално;

Спецификација Преземи

Спецификација Име превземи
3014smd-60leds-8mm-страна-емитува спецификација
3014smd-84leds-10mm-страна-емитува спецификација
3014smd-120leds-8mm-страна-емитува спецификација
3014smd-156leds-10mm-страна-емитува спецификација

SMD2216 LED лента

Тие се нарекуваат SMD2216 бидејќи димензијата на чипот е 2.2mm * 1.6mm.
Поради помалата големина на светилката, SMD2216 LED лентите може да се направат потесни, а густината на LED може да се направи погуста.
Густини на LED диоди: 120 LED диоди, 180 LED диоди, 240 LED диоди, 300 LED диоди, 420 LED диоди по метар по избор;
Ширина на ПХБ: 10 мм

Спецификација Преземи

Спецификација Име превземи
2216smd-120leds-10mm спецификација
2216smd-180leds-10mm спецификација
2216smd-240leds-10mm спецификација
2216smd-300leds-10mm спецификација
2216smd-420leds-10mm спецификација

SMD2110 LED лента

Тие се нарекуваат SMD2110 бидејќи димензијата на чипот е 2.1mm * 1.0mm.
SMD2110 е надградена верзија на SMD2216 со подебел држач за монистра што не се крши лесно.
SMD2110 LED лентите може да се направат уште потесни и погусти, до 2mm тесни и до 720 LED/m поради малата големина на LED светилката.
Густини на LED диоди: 140 LED диоди, 280 LED диоди, 420 LED диоди, 700 LED диоди по метар по избор;
Ширина на ПХБ: 10мм, ширина 12мм опционално;

Спецификација Преземи

Спецификација Име превземи
2110smd-140leds-10mm спецификација
2110smd-280leds-10mm спецификација
2110smd-420leds-12mm спецификација
2110smd-700leds-12mm спецификација

SMD5630 LED лента

Тие се нарекуваат SMD5630 бидејќи димензијата на чипот е 5.6mm * 3.0mm.
SMD5630 LED лентите се најсветлите LED ленти со лумени до 50-60lm по LED на 150mA.
SMD5630 LED лентата е идеално решение за комерцијални апликации на кои им е потребна максимална осветленост за да се истакнат карактеристиките.
Густини на LED диоди: 60 LED диоди, 120 LED диоди по метар по избор;
Ширина на ПХБ: 10мм, ширина 15мм опционално;

Спецификација Преземи

Спецификација Име превземи
5630smd-60leds-10mm спецификација
5630smd-120leds-10mm спецификација
5630smd-120leds-15mm спецификација

Прилагодена LED лента со една боја

Ние нудиме многу видови на LED диоди, како што се SMD5050, SMD2835, SMD3528, SMD3014, SMD5630, SMD2216, SMD2110, SMD1808, COB итн.

Можеме да понудиме EPISTAR чипови led, Osram led, Philips led, Everlight, HongLi led, Samsung led итн.

Можеме да понудиме многу температури на бојата, како што се 1800K, 2100K, 2700K, 3000K, 4000K, 5000K, 6000K, црвена, зелена, сина, жолта, килибарна, розова, UV, инфрацрвена итн. или други сопствени CCT и бои.

Можеме да понудиме CRI>90, CRI>95 или CRI>98.

Можеме да понудиме бела, црна, жолта ПХБ.

Исто така, нудиме ширина на ПХБ од 2мм, 3мм, 4мм, 5мм, 6мм, 8мм, 10мм, 12мм, 15мм, 20мм. Можеме да го испечатиме логото на вашата компанија на ПХБ бесплатно.

Можеме да понудиме оригинална 3M лента, 9080A, 9448, 9495, VHB, итн. Погодни за вашите различни барања за апликација.

Стандардна должина на еднобојни LED ленти светла е 5 метри по ролна. Сепак, можеме да ја прилагодиме должината на светлата со лед лента во една боја според барањата на вашиот проект.

Можеме да понудиме LED густина од 30LED/m до 720LED/m.

Ако ви треба точка на осветлување, можете да ги користите нашите светла со ленти со кочан led.

Можеме да понудиме 5Vdc, 12Vdc, 24Vdc, 36Vdc, 48Vdc и друг прилагоден напон како ваше барање.

Прилагодувањето на осветленоста на еднобојната led лента помага да се поставите различни видови на амбиент. Можеме да ја прилагодиме потрошувачката на енергија за да биде погодна за акцентно осветлување, осветлување под кабинети или тавани, меѓу другото.

Можеме да направиме еднобојни лед светла со ленти водоотпорни на IP52 (силиконска обвивка), IP65 (силиконска цевка), IP65H (цевка за термичко собирање), IP67 (силиконско полнење), IP67E (силиконско истиснување), IP68 (обвиена PU). Можеме да ги исполниме и другите ваши потреби за прилагодување оценети со IP.

Можеме да понудиме жици со различна големина, AWG18, AWG20, AWG22, AWG24. Нормално, ние користиме жици AWG18. Можеме да понудиме жици со различна должина, вообичаено нашата LED лента со жици од 30CM AWG18.

Можеме да користиме сопствена етикета за дизајн. Потоа можете да ги дизајнирате информациите за вашата компанија во етикетата.

LEDYi е професионален производител на светла со единечна боја на лед лента. Ние многу сериозно ги сфаќаме потребите и удобноста на нашите клиенти, вклучувајќи го и пакувањето на нашите производи. Сакаме да обезбедиме нашите клиенти да ги добијат своите купувања во најдобра можна состојба. Ние нудиме 5м, 10м, 50м еднобојни светла со лед лента. Секој од нив се чува во антистатичка кеса или кутија за да се осигури безбедноста на производот.

Тестирање на производот

Сите наши лед светла со ленти со една боја не се масовно произведени додека не поминат низ повеќе ригорозни чекори за тестирање во нашата лабораториска опрема. Ова обезбедува високи перформанси и стабилност и долг животен век на производот.

сертификација

Ние секогаш се стремиме да им обезбедиме на нашите клиенти најдоброто можно корисничко искуство кога работиме со нас. Покрај нашата одлична услуга за клиенти, сакаме нашите клиенти да бидат уверени дека нивните светла со лед лента во една боја се безбедни и со највисок квалитет. За да обезбедиме најдобри перформанси, сите наши светла со лед лента во една боја имаат положено CE, RoHS сертификати.

Зошто големопродажба на LED лента со една боја на големо од нас

Производите на LEDYi минуваат низ различни тестови за квалитет за да понудат производи од висока класа на своите корисници. Еве неколку причини зошто треба да ја набавите лед лентата во една боја од нас.

Сертифициран квалитет

Обезбедуваме производи со висок квалитет кои се тестирани на секој чекор од неговото производство за да се обезбеди најдобар квалитет на производите. Сите наши адресибилни лед лента го поминаа тестот LM80, CE, RoHS.

Прилагодување

Имаме професионален тим за истражување и развој од 15 членови. Ако имате специфични барања за вашиот проект, ние сме секогаш тука да ви помогнеме. Ние произведуваме и приспособуваме калапи кои бараат одредени димензии и додатоци.

Флексибилен MOQ

Ние нудиме флексибилни минимални количини на нарачки за да ги задоволиме реалните потреби на вашиот проект. Нашите минимални количини на нарачки започнуваат од релативно ниски 10 метри, што ви дава најголема флексибилност на пазарот за тестирање.