Барај
Затворете го ова поле за пребарување.

Прилагодлива бела LED лента

Добавувач и производител на бели LED ленти за прилагодување

LEDYi е еден од водечките производители на бели лед ленти со динамична приспособливост во Кина што обезбедува променлива бела LED лента, IQ бела led лента, CCT прилагодлива бела led лента, двобојна двојна бела CCT led лента, хибридна бела led лента, CCT менувачка led лента , затемнета до топла лед лента.
Сите наши динамични прилагодливи светла со бели лед лента се со CE, RoHS сертификат, што обезбедува високи перформанси и долг животен век.
Нудиме прилагодени решенија, OEM, ODM услуга. Трговците на големо, дистрибутерите, дилерите, трговците, застапниците се добредојдени да купуваат на големо кај нас.

Што е приспособлива бела LED лента?

Прилагодливо бело LED светло за ленти, прилагодлива LED лента за температура на бојата или CCT променливи LED светла на лента се нов тип на термини за осветлување што ги слушаме се повеќе и повеќе. Сите овие термини се однесуваат на тип на LED светлосни ленти што може да се прилагоди да емитува променливи нијанси на бело, обично во опсег од 1800K до 6500K или од 2700K до 6500K температура на бојата (CCT). Обично тоа е 24V прилагодлива бела LED лента. Прилагодувањето на белите нијанси или промената на температурата на бојата се постигнува преку далечински или жичен бел LED контролер или DMX контролер.

ЛЕД Светло за лента - осветлување
Осветлување со бела LED лента што може да се прилагоди 2400K и 6200K

Некои места бараат способност на LED лентата да ја менува температурата на белата боја за различни потреби за осветлување. На пример, во спалната соба, сопственикот можеби ќе сака да има повисока температура на бојата на белото осветлување, како 6500 K, во текот на денот за да остане енергичен за активности и пониска температура на бојата, како 2700 K, навечер за брзо да заспие.
Ресторан од висока класа можеби ќе сака да ја промени температурата на бојата на осветлувањето заедно со надворешните променливи временски услови за да им обезбеди поудобно осветлување на клиентите. Во сончеви денови, користете 6500K студено бело за да дадете современо искуство со осветлување кое одговара на духот; во облачни денови, користете 3000K топло бело за да создадете привлечна и удобна атмосфера.

Кои се придобивките од прилагодливите бели LED светла со ленти?

Сè повеќе, ќе гледате бела светлина поставена на 2700K одеднаш, потоа на 4000K, потоа на 6500K. Како се случува ова? Дали зад него е инсталирана друга група на светилки со температура на боја? Не, ова е уникатна карактеристика на приспособливата бела LED лента. Кои се придобивките од изборот на приспособлива LED лента за температура на бојата?

Светлината влијае на човечкиот невизуелен систем, вклучувајќи ја и деноноќната регулација на емоциите. Светлата светлина ги подобрува фокусираните чувства. Сината светлина прави да се чувствувате смирени и спокојни. Природната светлина може да ве направи посреќни. Топлите бели прават да се чувствувате удобно и опуштено. Светлината дури може да влијае на вашиот апетит.

Истражувањата покажаа дека светлината влијае на тоа колку јадеме, колку брзо јадеме, каква храна јадеме, па дури и на нашата перцепција на вкусот. Користењето на прилагодлива бела LED лента е задоволство за осветлување. Од многу топло бело до многу светло бело, температурата на бојата се прилагодува на дневната светлина.

Прилагодливите бели LED ленти со години се користат во ресторани, барови, салони, хотели и клубови од високата класа, обезбедувајќи подобро искуство од кога било досега.

Научните студии покажаа дека будноста е поголема при силна светлина, што доведува до повисоки нивоа на внимание. Спротивно на тоа, мозокот има тенденција да биде опуштен и помалку внимателен на топло, малку црвено светло, што може да го намали притисокот во хедспејс и е идеален за тимска работа и креативни проекти. Наставниците можат да ја одредат температурата на бојата на светлината врз основа на материјалите за учење за да постигнат оптимални услови за учење.

Поврзани истражувања покажаа дека високата температура на бојата и осветлувањето со висока осветленост се препорачуваат наутро и после ручек за работниците. Со тоа, луѓето на работа во суштина се „стимулирани“ да ја подобрат будноста и вниманието, а со тоа да ги подобрат перформансите.

За време на ручекот или на крајот на денот, CCT на осветлување и нивоата на осветленост се намалуваат. Ручекот е време за релаксација и подмладување на телото; на крајот од денот, на телото му се дава пауза, така што мелатонин ќе почне да се произведува на време.

Работните места исто така можат да ги искористат предностите на конференциската сала и осветлувањето на училницата. Корисно е да се користат прилагодливи бели LED ленти за да се приспособат различните температури на бојата во конференциската сала (т.е. да се зголеми вниманието, презентациите и сесиите за бура на идеи).

Истражувањата покажаа дека правилниот избор на температурата на бојата е корисен за здравјето на луѓето. Променливото осветлување на температурата на бојата може да влијае на спиењето, расположението, концентрацијата, работата и перформансите на учењето. Неодамнешниот напредок во технологијата за LED прилагодлива температура на бојата овозможи да се користат не само за потребите на осветлување, туку и за да се подобри здравјето на корисникот.

Во горниот пример на спалната соба, сопственикот на куќата бара различна бела боја (температура на бојата) во различни периоди од денот. Човечкото тело е потребно за да одговори на природната средина, околината на осветлување.

Живеејќи илјадници години во дневниот циклус на сонцето, луѓето развиле соодветни биолошки ритми наречени деноноќни ритми. Деноноќниот ритам е одговорен за производство на различни хормони и нивоа на будност и телесна температура.

Различните нивоа на сите овие работи се прилагодуваат континуирано во текот на денот врз основа на внатрешен часовник од околу 24 часа; овој часовник ја поставува фреквенцијата на деноноќниот ритам. Деноноќниот ритам користи надворешни информации во форма на светлина за да се ресетира и потврди кога започнува или запира производството на хормони.

Од појавата на електричното осветлување, луѓето повеќе не се ограничени на сонцето како единствен извор на светлина. Поради ова, луѓето сега можат да го продолжат својот работен ден подолго или порано од кога било досега.

Сепак, оваа нова форма на светлина може да влијае и на деноноќниот ритам. Со примање неочекувана светлина во погрешно време, телото може да произведе хормони во погрешно време, а нивото на будност и температура може да излезе од рамнотежа. Оваа неусогласеност може да доведе до различни медицински симптоми, вклучувајќи намален сон и депресија.

Ние користиме прилагодливо осветлување на лед лента за температура на бојата за да ја реплицираме светлината на температурата на бојата произведена од сонцето во еден ден. Тоа значи дека светлината наутро и навечер не мора да биде толку силна, а напладне станува посветла. На овој начин, обезбедуваме речиси природно осветлување и го одржуваме деноноќниот ритам на нашето тело за да го подобриме здравјето.

Трговија на големо со подесување бела LED лента по серија

Купувањето на оваа прилагодлива температура на бојата LED светло за лента е еквивалентно на купување на многу бели LED ленти. Можете да изберете која било температура на бојата од 1800K до 6500k, овозможувајќи ви да уживате во портокалова, килибарна, топло бела, 4000K, силна дневна светлина со само една LED лента! Кога работите или читате, можете да изберете 6500K. Кога надвор е темно, можете да изберете 4000K-5000K. Можете да изберете 1800K до 3000k кога на вашиот мозок му треба малку одмор. Кога ќе бидете подготвени да одите во кревет, изберете 1800K за да го опуштите мозокот и да се подготвите за спиење. Светлината од 1800 K е неверојатно златно жолта, како злато. Се користи за раздвижување на различни атмосфери. Многу дизајнери, исто така, сакаат да изберат 1800k како позадинско осветлување.

ЛЕД лентите за приспособливи бели серии главно вклучуваат серии на лед ленти со подесување SMD3528, серии на лед ленти со приспособливи SMD2835, серии на лед ленти со приспособливи SMD5630, серии на лед ленти што можат да се прилагодат SMD3014, серии на led ленти што можат да се прилагодат SMD5050, серии на led ленти со можност за приспособување SMD2 1 IN 3527, серии на лед ленти што може да се прилагодат во 2. серија на ленти и серии на лед ленти што може да се прилагодат COB.
Користејќи LED ленти од серијата Tunable White со контролери LED Tunable White, можете да ја промените температурата на белата боја во опсег од 1800K до 6500K или 2700K до 6500K.

Прилагодлива-Бела-LED-Strip-Series-3

SMD3528 Tunable White серија

Преземање на спецификации

Име превземи
3528smd-120leds-10mm-прилагодлива-бела спецификација

SMD2835 Tunable White серија

Преземање на спецификации

Име превземи
2835smd-112leds-10mm-прилагодлива-бела спецификација
2835smd-120leds-10mm-прилагодлива-бела спецификација

SMD5630 Tunable White серија

Преземање на спецификации

Име превземи
5630smd-112leds-10mm-прилагодлива-бела спецификација

SMD3014 Tunable White серија

Преземање на спецификации

Име превземи
3014smd-224leds-10mm-прилагодлива-бела спецификација

SMD5050 2 во 1 приспособлива бела серија

Преземање на спецификации

Име превземи
5050smd-60leds-10mm-tunable-white-2in1 specification

SMD3527 2 во 1 приспособлива бела серија

Преземање на спецификации

Име превземи
3527smd-60leds-10mm-tunable-white-2in1 specification
3527smd-120leds-10mm-tunable-white-2in1 specification

SMD1808 Tunable White серија

Оваа серија содржи бела лед лента што може да се прилагоди со висока густина и тенка бела лед лента што може да се прилагоди со ширина од 5 mm.
Забелешка: Сега, SMD2010 го замени SMD1808. Бидејќи држачот SMD2010 е позајакнат, не е лесно да се скрши.

Преземање на спецификации

Име превземи
1808smd-240leds-5mm-прилагодлива-бела спецификација
1808smd-364leds-10mm-прилагодлива-бела спецификација
2010smd-240leds-5mm-прилагодлива-бела спецификација
2010smd-364leds-10mm-прилагодлива-бела спецификација

COB Tunable White серија

Белата серија COB што може да се прилагоди ја содржи нормалната 3-жична лента со лед со кочан што може да се прилагоди со широчина од 10 мм и 2-жична лента со кочан што може да се прилагоди од 8 мм.

Преземање на спецификации

Име превземи
Спецификација COB-576chips-LED-Strip-Tunable-White-10mm
Спецификација COB-576chips-LED-Strip-2-Wires-Tunable-White-8mm

Систем за контрола на белата боја што може да се прилагоди

RF контролор

Преземање на спецификации

Име превземи
V2-L спецификација
V2-X спецификација

RF далечински управувач

Преземање на спецификации

Име превземи
Спецификација T1,T2,T3,T4
T1-K,T2-K,T3-K спецификација
Спецификација T1-KB,T2-KB,T3-KB
Спецификација R7, R7-1
RT2, RT7 спецификација

Моќен повторувач / засилувач

Преземање на спецификации

Име превземи
EV2 спецификација

DMX512 и RDM декодер

Преземање на спецификации

Име превземи
Спецификација D4-XE

Тестирање на производот

Сите наши прилагодливи бели LED светла со лента не се масовно произведени додека не поминат низ повеќе ригорозни чекори за тестирање во нашата лабораториска опрема. Ова обезбедува високи перформанси и стабилност и долг животен век на производот.

сертификација

Ние секогаш се стремиме да им обезбедиме на нашите клиенти најдоброто можно корисничко искуство кога работиме со нас. Покрај нашата одлична услуга за клиенти, сакаме нашите клиенти да бидат уверени дека нивните бели лед светла кои можат да се прилагодат се безбедни и со највисок квалитет. За да обезбедиме најдобри перформанси, сите наши светла со бели лед лента што можат да се прилагодат имаат положено CE, RoHS сертификати.

Зошто на големо од наша страна се продаваат на големо прилагодливи бела LED лента

Производите на LEDYi минуваат низ различни тестови за квалитет за да понудат производи од висока класа на своите корисници. Еве неколку причини зошто треба да ги добиете приспособливите бели лед ленти од нас.

Сертифициран квалитет

Обезбедуваме производи со висок квалитет кои се тестирани на секој чекор од неговото производство за да се обезбеди најдобар квалитет на производите. Сите наши адресибилни лед лента го поминаа тестот LM80, CE, RoHS.

Прилагодување

Имаме професионален тим за истражување и развој од 15 членови. Ако имате специфични барања за вашиот проект, ние сме секогаш тука да ви помогнеме. Ние произведуваме и приспособуваме калапи кои бараат одредени димензии и додатоци.

Флексибилен MOQ

Ние нудиме флексибилни минимални количини на нарачки за да ги задоволиме реалните потреби на вашиот проект. Нашите минимални количини на нарачки започнуваат од релативно ниски 10 метри, што ви дава најголема флексибилност на пазарот за тестирање.

конкурентна цена

Кога ќе изберете LEDYi како добавувач на адресибилни лед ленти и ќе купите на големо, ќе имате корист од нашите конкурентни големопродажни цени.

Брза испорака

Имаме професионален тим за истражување и развој од 15 членови. Ако имате специфични барања за вашиот проект, ние сме секогаш тука да ви помогнеме. Ние произведуваме и приспособуваме калапи кои бараат одредени димензии и додатоци.

Постпродажни услуги

Ние нудиме флексибилни минимални количини на нарачки за да ги задоволиме реалните потреби на вашиот проект. Нашите минимални количини на нарачки започнуваат од релативно ниски 10 метри, што ви дава најголема флексибилност на пазарот за тестирање.

Често поставувани прашања

Прилагодливата бела LED лента има две различни LED диоди за температура на бојата, и обично, нејзиниот CCT може да се смени од 2700K на 6500K.

CCT led лента, исто така наречена CCT прилагодлива led лента, е ист производ како прилагодлива бела led лента.

Паралелно поврзување

Сериско поврзување

Инспирирајте креативно осветлување со LEDYi!

Земете инстант понуда

Willе ве контактираме во рок од 1 работен ден, обрнете внимание на е -поштата со наставката „@ledyilighting.com“

Земи го БЕСПЛАТНО Врвен водич за е-книга со LED ленти

Пријавете се за билтенот LEDYi со вашата е-пошта и веднаш добијте го Крајниот водич за е-книга за LED ленти.

Нурнете во нашата е-книга од 720 страници, која опфаќа сè, од производство на LED ленти до изборот на совршена за вашите потреби.