Flex LED мијалник за ѕидови

Производител на флексибилна LED перална за ѕидови

LEDYi Lighting е професионален флексибилен флексибилен LED осветлување за ѕидно перење производител и фабрика во Кина. Нудиме прилагодени решенија, OEM, ODM услуга. Трговците на големо, дистрибутерите, дилерите, трговците, застапниците се добредојдени да купуваат на големо од нас.

Целата наша флексибилна линеарна LED светилка за перење ѕид може да се користи внатре (внатрешен) и надворешен (надворешен) и може да се вдлабнати или површинска инсталација. Нашите Flex LED светла за перење ѕидови со ленти се CE, RoHS и LM80 сертификати, обезбедувајќи високи перформанси и долг животен век.

Ако имате приспособени потреби за големи робусни флексибилни LED светла за ѕидно перење, LEDYi може да понуди прилагодено линеарно LED светло за ѕидно перење со прилагодена боја, големина, должина, CRI и разни додатоци.

Што е LED светло за ѕидно перење?

ЛЕД светилка за ѕидна миење е светилка што може да направи светлината да се мие низ ѕидот како вода. Главно се користи за украсно осветлување и разубавување со светлосен ефект на архитектонски проекти, како што се комерцијални згради, хотелски клубови, мостови, пристаништа итн.
Машината за ѕидови главно го редефинира своето растојание на проекција и униформноста на кондензацијата со прилагодување на двонасочниот агол на емитување светлина на LED изворот на светлина преку секундарната распределба на светлината. Од гледна точка на ефектот што емитува светлина, тој припаѓа на „рамнина светлина“. Растојанието на проекција на LED мијалникот за ѕидови е генерално помеѓу 1 и 10 метри, а најдалечното ефективно растојание на проекција кај некои LED подлошки со висока моќност (тесен агол) може да достигне 5-20 метри. За подетални информации за осветлувањето на ѕидното перење, ве молиме проверете Најдобриот водич за осветлување на ѕидната миење.

Апликативни сценарија и ефекти на LED мијалник за ѕидови

Растојанието на осветлување на LED мијалник за ѕидови може да достигне 1~10 метри, што е многу погодно за драматично осветлување на внатрешни и надворешни ѕидови како што се владини проекти за осветлување, комерцијални места, метро, ​​надвозници, надворешни ѕидови, архитектонски знаменитости итн. ; пејзажни згради Боење во боја на објекти, отворени плоштади, пејзажни објекти и ѕидови, дисплеи итн. Може целосно да се прилагоди на различни внатрешни и надворешни средини со температура и влажност.

Зошто да изберете флексибилна LED перална за ѕидови

Традиционалната LED перална за ѕидови, наречена крута LED линеарна светлина или накратко проекциско светло, има недостатоци подолу бидејќи неговата форма е долга лента од груб алуминиумски профил.

Цврста LED мијачка за ѕидови
Flex LED мијалник за ѕидови

Асиметрична наспроти симетрична

Главната разлика помеѓу асиметричното и симетричното осветлување е нивната насока на проток на светлина. Асиметричното осветлување емитува светлина насочена кон одреден пристап. Освен тоа, го намалува светлосното загадување и несаканиот отсјај. Но, симетричното осветлување ги проширува светлосните зраци во секоја насока подеднакво. Плус, троши светлина и создава намерно и ненамерно блескаво светло. За подетални информации, можете да прочитате Асиметрично осветлување наспроти симетрично осветлување.

асиметричен наспроти симетричен
Асиметрично осветлување Симетрично осветлување
Асиметричното осветлување осветлува одредена област во одредена насока. Симетричното осветлување се шири во сите правци подеднакво.
Ова осветлување е идеално за фокусирање на мала област. При осветлување на голема површина, симетричното осветлување најдобро функционира.
Несаканото блескаво светло се намалува со асиметрично осветлување. Симетричното осветлување предизвикува наменски и ненамерен отсјај.
Асиметричното осветлување го спречува загадувањето на светлината. Ова осветлување предизвикува светлосно загадување.
Ова осветлување создава тесен агол на зракот. Во Симетричното осветлување се создава поширок агол на бим.
Таквото осветлување е ефикасно решение за работното место. Симетричните светла се соодветни за општо осветлување.
Асиметричното осветлување го намалува напрегањето на очите. Бидејќи симетричното осветлување создава непотребно блескаво светло, предизвикува замор на очите.
Осветленоста на светлината е различна во различни насоки. Осветленоста на светлината е еднаква во сите правци.
Асиметричните светла се енергетски ефикасни. Таквото осветлување троши енергија.
При асиметрично осветлување не се произведува речиси никакво позадинско осветлување. Симетричното светло создава позадинско осветлување.
Најдобро за: Фокусирање на одреден регион Работен простор и улично осветлување Најдобро за: Општо осветлување на голема површина Акцентно осветлување

Флексибилна LED ѕидна мијалник на големо

Ѕидните подлошки LEDYi Lighting Flex се 24VDC оптички леќи со работа со лента со различни агли на зракот за различни примени. Достапно во бела боја (2700-6000K), RGB, RGBW и RGB DMX512. Не само што може да се користи како IP67 флексибилна LED лента поединечно, туку може да се монтира во комплет од алуминиумски профили со паметни додатоци што се користат како цврсто линеарно осветлување за ѕидно перење. Оценет IP67, мекиот и свитлив дизајн го прави идеален за монтирање на закривена површина за осветлување на големи површини, на пр. згради или ѕидови во надворешни области, исто така погоден за амбиентално осветлување во внатрешни апликации.

Карактеристики и предности:

▪ Запечатен со целосно водоотпорни материјали.
▪ Дизајн на флексибилна лента (мека и свитлива) идеална за монтирање на закривена површина.

▪ Симетрична оптичка леќа за опции, агли на зракот достапни на:
(1) 2700-6000K: 30°, 45°, 60°, 20*45°;
(2) RGB, RGBW: 15°,30°, 45°, 15*60°.

▪ Асиметрична оптичка леќа за опции, агли на зракот достапни на:
(1) 2700-6000K: 115×50°.


▪ Може да се сече и повторно да се поврзе со паметни додатоци:
(1)2700-6000K: мин должина на сечење 125mm (6LED);
(2)RGB, RGBW, RGB DMX: мин. должина на сечење 166.7мм (6LED или 7LED);
▪ CRI: Ra>90 (само за 2700-6000K)
▪ Количина на LED: 48 парчиња/м (бела), 42 парчиња/м (RGB, RGBW) или 36 парчиња/м (RGB DMX512)
▪ Работен 24VDC и максимум 18W/метар (бела боја).
▪ До 120LM/W за 4000K.
▪ Максимални 5 метри по должина на непрекинато возење.
▪ Проект за перење ѕидови Висина на осветлување до 4 метри.
▪ 3M селотејп на грбот.
▪ Изборен комплет за алуминиумски профили, вклучен: Алуминиумски профил, држачи со прилагодлив агол.
▪ Оцена со IP67.
▪ 3 години гаранција.

Симетричен оптички објектив

Асиметричен оптички објектив

Спецификација Преземи

Име превземи
Flex LED мијалник за ѕидови во бела боја Спецификација
Flex LED мијалник за ѕидови во бела боја асиметрична спецификација
Flex LED мијалник за ѕидови RGB RGBW Спецификација
Flex LED мијалник за ѕидови DMX512 RGB Спецификација за пиксели

Видео производ

Тестирање на производот

Сите наши флексибилни LED светла за ѕидно перење не се масовно произведени додека не поминат низ повеќе ригорозни чекори за тестирање во нашата лабораториска опрема. Ова обезбедува високи перформанси и стабилност и долг животен век на производот.

сертификати

Ние секогаш се стремиме да им обезбедиме на нашите клиенти најдоброто можно корисничко искуство кога работиме со нас. Покрај нашата одлична услуга за клиенти, сакаме нашите клиенти да бидат сигурни дека нивните флексибилни LED светла за ѕидна перење се безбедни и со највисок квалитет. За да обезбедиме најдобри перформанси, сите наши светла за ѕидно миење со флексибилни ргб LED имаат положено CE, RoHS сертификати.

Често поставувани прашања

LED светлата за миење ѕидови ги осветлуваат вертикалните површини со еднаква осветленост. Миењето на ѕидовите го привлекува вниманието на ѕидовите и може да се користи за истакнување на влезови, камини или уметнички дела. Светлината рефлектирана од ѕидовите на мат површината може да направи просторијата да изгледа светла и да обезбеди мека, дифузна светлина во просторијата.

Ѕидното перење ги осветлува ѕидовите под поширок агол за да создаде јасен, светол ѕид и да истакне сè што е прикажано на него, додека ѕидното пасење ја пробива површината на ѕидот со тесен агол за да ја нагласи убавината на грубите или интересните текстури преку сенките.

Осветлувањето за перење на ѕидови е најдобро за мазни, рамни ѕидови и кога сакате да го фокусирате вниманието на ѕидните завеси наместо на ѕидот. Ако вашиот ѕид има несовршености што сакате да ги сокриете, осветлувањето за перење ѕид може да помогне да се измијат.

За тела за перење ѕидови, користете најмалку 6 или 8 лумени по квадратен метар за да ги измиете ѕидовите со многу светлина и да фрлите помалку сенка врз нив. Ова исто така може да го намали отсјајот, така што нема да ви требаат толку многу од овие тела во зависност од вашите потреби за осветлување.

Не можете да го исечете сопственото флексибилно светло за ѕидно перење. Нашата фабрика може да ја прилагоди должината за вас.

Нудиме црвени, зелени, сини, CCT, RGB, RGBW, адресибилни RGB флексибилни LED светла за ѕидно перење за опции.

Извинете, не можете да ја користите флексибилната LED перална за ѕидови за под вода.

Да, можеме да понудиме 1-2 милиони бесплатни примероци, но треба да ги сносите трошоците за испорака.

Инспирирајте креативно осветлување со LEDYi!

Земете инстант понуда

Willе ве контактираме во рок од 1 работен ден, обрнете внимание на е -поштата со наставката „@ledyilighting.com“

Земи го БЕСПЛАТНО Врвен водич за е-книга со LED ленти

Пријавете се за билтенот LEDYi со вашата е-пошта и веднаш добијте го Крајниот водич за е-книга за LED ленти.

Нурнете во нашата е-книга од 720 страници, која опфаќа сè, од производство на LED ленти до изборот на совршена за вашите потреби.