Барај
Затворете го ова поле за пребарување.

LED линија без точки

Што е LED линија без точки

Dotless LED Line, или D-Line, е LED лента со висока густина со млечен силиконски дифузор, тенка е и нема светлосна точка.
LED линијата без точки се нарекува и лед светла со ленти без точки или континуирани лед светла со ленти, кои можат да се користат како алтернатива на COB LED ленти светла.

D-Line прифаќа силиконски интегрирани процеси на истиснување, што значи постабилен квалитет и висока производна ефикасност.
D-Line користи приклучоци за вбризгување, така што ширината на приклучокот е иста како и телото. Можете лесно да инсталирате D-Line во алуминиумски канал или слот.
D-Line има слој отпорен на прашина на површината, така што можете лесно да го исчистите.
D-line е IP65 степен, антикорозивен и анти-UV, така што е совршен за надворешно осветлување.
D-Line може да се сече, а ознаката за сечење можете да ја видите низ проѕирниот прозорец на задната страна.
Обезбедуваме и дополнителни завршни капачиња за сечење и повторно запечатување. Можете да инсталирате D-Line со 3M двострана лента или клипови за монтирање на компјутер.

Пушти видео

Преглед на производот

Ширина: 8 мм / 10 мм / 12 мм / 14 мм
Моќност: 5W / 10W / 15W
Боја: единечна боја / бела која може да се прилагоди / RGB / RGBW / RGBTW (RGB+Бела што може да се прилагоди) / SPI (да може да се адресира)

Димензија на производот

Слика на производот

Единечна боја

Прилагодливо бело

RGB

RGBW

RGBTW (RGB+ приспособливо бело)

SPI (адресиран)

Видео производ

Приклучок без лемење

Нудиме крајно капаче без лемење за линија со единечна боја / бела / RGB / RGBW LED линија без точки.

превземи

Име превземи
Спецификација за LED линија без точки
LED линија IES без точки

сертификација

Ние секогаш се стремиме да им обезбедиме на нашите клиенти најдоброто можно корисничко искуство кога работиме со нас. Покрај нашата одлична услуга за клиенти, сакаме нашите клиенти да бидат уверени дека нивните LED линии без точки и светлата со ленти без точки се безбедни и со највисок квалитет. За да обезбедиме најдобри перформанси, сите наши LED линија без точки (D-Line) имаат положено CE, RoHS сертификати.

Тестирање на производот

Сите наши LED-линија без точки (D-Line) или лед светла без точки не се масовно произведени додека не поминат низ повеќе ригорозни чекори за тестирање во нашата лабораториска опрема. Ова обезбедува високи перформанси и стабилност и долг животен век на производот.

Често поставувани прашања

Dotless LED Line, или D-Line, е LED лента со висока густина со млечен силиконски дифузор, тенка е и нема светлосна точка.

Во моментов, ние користиме SMD2835, SMD5050 LED лента, но можеме да ја смениме LED лентата како барање.

На пример, може да користиме COB led лента внатре.

LED линијата без точки има млечен силиконски дифузер, без точки и водоотпорен IP65.

Обична LED лента има место за осветлување. Можете да ги видите LED диодите на обичната LED лента.

Единечна боја, бела која може да се прилагоди, RGB, RGBW, RGBTW (RGB+ приспособливо бело), ​​SPI.

Тенок, без точки, отпорен на прашина, IP65 водоотпорна употреба на отворено.

Dotless LED линијата има LED лента со висока густина внатре и има дифузна силиконска цевка за покривање,

Така светлината ќе биде рамномерна, без жариште.

Нудиме три моќни верзии, 5w/m, 10w/m и 15w/m.

Да, можеме да понудиме бесплатни примероци. Но, примероците треба да се испорачаат од нашата сметка за испорака.

Dotless LED линијата е надградена верзија на LED светилката со ленти COB. Може да се нарече и COB LED Strip PLUS, COB LED Strip PRO или COB LED Strip MAX. Dotless LED Line има силиконски јакна, која е IP65 водоотпорна и отпорна на УВ. Тоа всушност може да се нарече и LED неонски светла со мала големина.

Инспирирајте креативно осветлување со LEDYi!

Земете инстант понуда

Willе ве контактираме во рок од 1 работен ден, обрнете внимание на е -поштата со наставката „@ledyilighting.com“

Земи го БЕСПЛАТНО Врвен водич за е-книга со LED ленти

Пријавете се за билтенот LEDYi со вашата е-пошта и веднаш добијте го Крајниот водич за е-книга за LED ленти.

Нурнете во нашата е-книга од 720 страници, која опфаќа сè, од производство на LED ленти до изборот на совршена за вашите потреби.