Барај
Затворете го ова поле за пребарување.

Странична емитирана LED лента

Што е LED лента што емитува странично?

Странично емитување на led ленти или led strip светло од страничен поглед е уникатна led лента која има обликувани диоди кои сјаат настрана наместо нагоре, идеални за знаци на букви и истакнување на рабовите. Страничните лед ленти содржат серии со една боја, серии RGB и серии RGBW.

LED лента со единечна боја, странично емитување

SMD3014 лед лентата со една боја со странична емисија има многу модели по ваш избор.
Густини на LED диоди: 60 LED диоди, 84 LED диоди, 120 LED диоди, 156 LED диоди по метар по избор;
Ширина на ПХБ: 8мм, ширина 10мм опционално;
Водоотпорен: IP20 нема водоотпорен, IP65 силиконска цевка, IP67 силикон целосно обвиткан

Спецификација Преземи

Специфично име превземи
3014smd-60leds-8mm-страна-емитува спецификација
3014smd-84leds-10mm-страна-емитува спецификација
3014smd-120leds-8mm-страна-емитува спецификација
3014smd-156leds-10mm-страна-емитува спецификација

RGB LED лента што емитува странично

SMD020 LED лента за промена на бојата на страната што емитува RGB за да се користи со RGB контролер и може да ги добиете боите што ги сакате.

Спецификација Преземи

Специфично име превземи
020smd-60leds-10mm-RGB-страна што емитува спецификација

RGBW странична LED лента што емитува

Страна SMD3014 & SMD020 со LED лента што ја менува бојата RGBW за да се користи со RGBW контролер и може да ги добиете боите што ги сакате.

Спецификација Преземи

Специфично име превземи
72leds-10mm-RGBW-страна што емитува спецификација

COB Страна што емитува LED лента

Страна COB што емитува led лента, без точки, без жариште.

Спецификација Преземи

Специфично име превземи
Спецификација на LED лента што емитува COB

Видео производ

Нашата лабораторија

Сите наши странични светла со лед лента се проверуваат со лабораториска опрема пред масовното производство

IES лабораторија
Интегрирање на сфера
Тест комора Temp&Humi
Тест кутија за атмосферски влијанија
IP3-6 интегрирана водоотпорна тест комора
IPX8 машина за тестирање на притисок од поплави
Комора за прскање со сол
Микрокомпјутер затегнувачка машина
Мерен инструмент за координати на оптички слики
Тест машина за паѓање на раката
Тестирање на вибрации во транспортот

Нашите сертификати

Нашите LED ленти светла од страничен поглед ја поминаа сертификацијата CE, RoHS, ETL, LM80

ул сертификат 2
UL
etl сертификат 2
ETL
CB
CE-ЕМС
ул сертификат 2
CE-LVD
RoHS

нашата фабрика

Ledyi Lighting, основана на 19 септември 2011 година, е специјализиран производител на LED ленти со над 5000 квадратни метри стандардна работилница и повеќе од 200 работници. Нашата компанија има напредни капацитети за производство на LED ленти, како што се машини за капсулирање на LED, автоматско SMT машини, машини за лемење со обновување и професионална опрема за тестирање, како што се IP68 водоотпорна машина за тестирање на нивоа, интегрирани сфери, AOI тестер итн.

Често поставувани прашања

Странично емитување на led ленти или led strip светло со страничен поглед е уникатна led лента со обликувани диоди кои сјаат странично наместо нагоре, идеални за знаци на букви и истакнување на рабовите.

Странични светла со лед лента што емитуваат обично се користат за рекламно осветлување на логото или за оцртување на предмети.

IP20 не е водоотпорен, IP65 силиконска цевка, IP67 целосно вграден во силикон.

Достапни се еднобојни, RGB, RGBW странични светла со лед лента што емитуваат.

Да, но клиентот треба да си ги дозволи трошоците за испорака.

Инспирирајте креативно осветлување со LEDYi!

Побарајте брза понуда

Willе ве контактираме во рок од 1 работен ден, обрнете внимание на е -поштата со наставката „@ledyilighting.com“

Земете инстант понуда

Willе ве контактираме во рок од 1 работен ден, обрнете внимание на е -поштата со наставката „@ledyilighting.com“

Земи го БЕСПЛАТНО Врвен водич за е-книга со LED ленти

Пријавете се за билтенот LEDYi со вашата е-пошта и веднаш добијте го Крајниот водич за е-книга за LED ленти.

Нурнете во нашата е-книга од 720 страници, која опфаќа сè, од производство на LED ленти до изборот на совршена за вашите потреби.