Барај
Затворете го ова поле за пребарување.

S облик (цик-цак) виткање LED лента

S Shape (Zig-Zag) виткање LED ленти Добавувач и производител

LEDYi е еден од водечките производители на свитливи лед ленти во Кина кои обезбедуваат свитливи лед лента, цик-цак лед лента, свитлива лед лента и цик-цак лед лента. Сите наши лед светла со ленти со виткање во форма имаат CE, RoHS сертификат, што обезбедува високи перформанси и долг животен век. Нудиме прилагодени решенија, OEM, ODM услуга. Трговците на големо, дистрибутерите, дилерите, трговците, застапниците се добредојдени да купуваат на големо кај нас.

Што е S Shape Bendable LED лента?

Свитливата LED лента во форма на S, исто така наречена Zig-Zag LED лента, е одлична изведба против свиткување што овозможува максималниот агол од 90 степени да прави хоризонтални свиоци од традиционалните LED лента. Свитливата LED лента во форма на S може да биде заоблена и да формира форма, широко употребувана за ознаки и рекламни апликации.

Трговија на големо со ЛЕД ленти за виткање S облик (цик-цаг) по серии

Нудиме широк спектар на LED светла со ленти со виткање со најдобра форма за да се претстави потенко, пофлексибилно и трајно решение за осветлување за потпишување и рекламна апликација. Светлата со цик-цак лед лента може лесно да се монтираат на кој било агол користејќи ја претходно обложената лента 3M.

Еднобојна S-облик (цик-цаг) LED лента

Подесување бела S форма (цик-цак) LED лента

RGB S облик (цик-заг) LED лента

RGBW S облик (цик-заг) LED лента

Тестирање на производот

Сите наши лед светла со свитливи ленти со облик, цик-цак лед светла со ленти, цик-цак светла со лед лента со виткање, цик-цак светла со лед лента, не се масовно произведени додека не поминат низ повеќе ригорозни чекори за тестирање во нашата лабораториска опрема. Ова обезбедува високи перформанси и стабилност и долг животен век на производот.

сертификација

Ние секогаш се стремиме да им обезбедиме на нашите клиенти најдоброто можно корисничко искуство кога работиме со нас. Покрај нашата одлична услуга за клиенти, сакаме нашите клиенти да бидат уверени дека нивната форма на свитливи лед светла, цик-цак лед светла, цик-цак лед светла за виткање, цик-цак светла со лед лента се безбедни и со највисок квалитет. За да обезбедиме најдобри перформанси, сите наши лед светла со ленти со виткање во форма имаат положено CE, RoHS сертификати.

Често поставувани прашања

Не можете да ги свиткате обичните лед ленти хоризонтално за 90 степени.
Но, можете хоризонтално да ги свиткате лед лентите во форма на s (цик-заг) за 90 степени.

Да, можете да користите Nano водоотпорни лед ленти со форма IP65 (Zig-Zag) на отворено.
Нано водоотпорната LED лента со форма IP65 (Zig-Zag) не поддржува сечење. Ако се сече, нано водоотпорните светла со ленти со нано (Zig-Zag) ќе се сменат во никакви водоотпорни.

Постојат лед светла со ленти со единечна боја, прилагодливи бели, RGB, RGBW и SPI адресибилни светла во форма (Zig-Zag).

Да ние можеме. Но, клиентот треба да си ги дозволи трошоците за испорака.

Инспирирајте креативно осветлување со LEDYi!

Земете инстант понуда

Willе ве контактираме во рок од 1 работен ден, обрнете внимание на е -поштата со наставката „@ledyilighting.com“

Земи го БЕСПЛАТНО Врвен водич за е-книга со LED ленти

Пријавете се за билтенот LEDYi со вашата е-пошта и веднаш добијте го Крајниот водич за е-книга за LED ленти.

Нурнете во нашата е-книга од 720 страници, која опфаќа сè, од производство на LED ленти до изборот на совршена за вашите потреби.