Барај
Затворете го ова поле за пребарување.

За Леди

Кои сме ние

Ledyi Lighting Co., Ltd. е професионален производител на LED специјализирани за висококвалитетни LED светла со ленти и LED неонски светла. Основана во 2011 година, компанијата може да се пофали со модерна работилница без прашина која надминува 10,000 квадратни метри, вработува над 300 квалификуван персонал и е поддржана од тим за истражување и развој од 15 членови. Посветен на третирање на клиентите како долгорочни партнери, Ledyi Lighting се фокусира на помагање на клиентите во победничките проекти брзо и ефикасно.

За Мартин Ван

Здраво на сите, јас сум Мартин Ван, ко-основачот на Ledyi Lighting Co., Ltd. По дипломирањето на Универзитет за технологија на Јужна Кина со диплома по софтверски инженеринг, започнав кариера во развој на софтвер во TSMC, Tencent, и Пинг Ан од Кина. Во 2011 година, преминав во индустријата за ЛЕР, сектор кој изобилува со можности и значаен за неговите еколошки придобивки.

Бев привлечен од ЛЕР индустријата поради нејзиниот потенцијал за намалување на потрошувачката на енергија и емисиите на јаглерод. Воспоставувањето на LEDYi Lighting беше дел од мојата професионална промена и посветеност на општествената одговорност. LED технологијата е повеќе од само осветлување за мене; претставува пат кон одржлив развој и заштита на животната средина.

мартинван

Во време кога LED индустријата претежно користеше CRI70, ја очекував потребата на пазарот за повисоко прикажување на бои. Бевме пред кривата, воведувајќи производи CRI>80 една година пред нашите конкуренти, стекнувајќи значителна предност на пазарот. Слично на тоа, додека контролата на варијансата на бојата на Macadam беше сè уште непозната на пазарот, ние веќе имплементиравме Macadam во 3 чекори, осигурувајќи се дека нашите производи немаат разлики во бојата.

Како ко-основач на LEDYi Lighting, кој на кинески е „乐一, во превод на „Среќното е прво“, посветено сум на негување култура каде среќата е од суштинско значење. Ние даваме приоритет:

  1. Вработени: Среќните вработени се попродуктивни и покреативни. Ова ја поставува основата за позитивна работна средина и висококвалитетни резултати, обезбедувајќи подобра испорака и услуга на производи.
  2. Клиенти: Задоволството на клиентите е клучно за нашиот успех, бидејќи ја обликува нашата репутација и го движи нашиот бизнис напред.
  3. Добавувачи: Одржувањето позитивни односи со нашите добавувачи е од клучно значење за стабилен, висококвалитетен синџир на снабдување.

Во согласност со мотото на нашата компанија, „квалитетна светлина, квалитетен живот“, нашиот акцент е на висококвалитетни производи. Овој фокус ја нагласува нашата посветеност за подобрување на животите и ширење радост меѓу сите наши засегнати страни преку супериорен квалитет.

Во текот на моите децении во ЛЕР индустријата, мојата страст за ЛЕД технологијата никогаш не исчезна. Секој ден го поминувам читајќи и информирајќи се за најновите технолошки достигнувања, особено во LED лентите и LED неонските светла. Цврсто верувам дека континуираното учење го подобрува моето разбирање и иновативност на ова поле. Споделувањето знаење е уште една моја страст. се придржувам до Фејнманова техника дека споделувањето знаење го збогатува моето сопствено учење. Без разлика дали се работи за технологија или пазарни трендови, секогаш уживам да ги споделувам моите сознанија со врсниците и клиентите.

За да дознаете повеќе за моето патување и сознанија во LED индустријата или за да се поврзете лично со мене, добредојдени сте да ги посетите моите страници на LinkedIn и Facebook, да гледате информативна содржина на мојот канал на YouTube или да контактирате директно преку WhatsApp. Исто така, не пропуштајте да ги читате моите написи каде што навлегувам подлабоко во различни аспекти на LED технологијата и нејзините апликации. 

Поврзете се со мене:

Прочитајте ги моите написи:

Крајниот водич за адресибилна LED лента
Сè што треба да знаете за DMX512 Control
Сè што треба да знаете за аголот на зракот
Кандела против Лукс против Луменс
Сè што треба да знаете пред да купите COB led лента
Крајниот водич за CSP LED лента
Краен водич за алуминиумски профил за LED лента
Како да изберете температура на бојата на LED лентата
Како да поврзете LED лента со напојување
Како да се поврзат LED светла со лента (вклучен дијаграм)
Како да се произведуваат LED ленти светла
Врвен водич за LED неонски флекс светла
Како да се избере напонот на LED лентата? 12V или 24V?
Како да ги затемните LED светлата со ленти
Што е CRI?
TM-30-15: Нов метод за мерење на прикажување на боите
Што е пад на напонот на LED лентата?
Сертификација на LED ленти светла
Водич за водоотпорни LED ленти светла
Како да го изберете вистинското LED напојување
Проток на производство на светлина на LED лента
RGB наспроти RGBW наспроти RGBIC наспроти RGBWW наспроти RGBCCT LED ленти светла
Сè што треба да знаете за FPCB
Оценка на IP: Дефинитивен водич
Целосен водич за LED драјвери
LED контролер: сеопфатен водич
Што е LED Binning?
LED ладилник: што е тоа и зошто е важно?
Повеќе….

Кога Почнуваме

2011

LEDYi основана во Шенжен, обезбедува лед ленти, лед панел, лед светла и T8.

2011

2012

Според барањата на пазарот, го запираме производството за Т8, произведуваме само ленти и лед панели.

2012

2014

Пазарот има големи барања за боја и врзување, основана е нашата работилница за лед инкапсулација и се фокусираме на производство на лед ленти.

2014

2015

Фабрички ажурирано, скала над 5000 метри, вработени над 100, машини над 50 комплети.

2015

2018

Почнуваме да се фокусираме на истражување и развој, речиси едно издавање на нов производ месечно.

2018

2019

Инвестираме околу 500 илјади американски долари во развој на силиконски неон и PU неон.

2019

2020

Се раѓаат многу нови производи: SLCC лента, 1808smd, COB led лента, поврзувачка и модуларна лента, флексибилна мијачка за ѕидови, хоризонтална линија. Фабрички ажурирани, ефикасноста на производството беше подобрена, вработени над 150, Годишната продажба надминува 15,000,000 УСД.

2020

Иднина

Продолжуваме да се фокусираме на истражување и развој за да ги исполниме барањата прилагодени на клиентите.

Иднина

Нашата лабораторија

IES лабораторија
Интегрирање на сфера
Тест комора Temp&Humi
Тест кутија за атмосферски влијанија
IP3-6 интегрирана водоотпорна тест комора
IPX8 машина за тестирање на притисок од поплави
Комора за прскање со сол
Микрокомпјутер затегнувачка машина
Мерен инструмент за координати на оптички слики
Тест машина за паѓање на раката
Тестирање на вибрации во транспортот

Нашите сертификати

ул сертификат 2
UL
etl сертификат 2
ETL
CB
CE-ЕМС
ce lvd сертификат 2
CE-LVD
RoHS

Нашите проекти

Доверлив од

икона за логото на клиентите 5
икона за логото на клиентите 9
икона за логото на клиентите 7
икона за логото на клиентите 4
икона за логото на клиентите 8
икона за логото на клиентите 2
икона за логото на клиентите 6
икона за логото на клиентите 1

Зошто да не изберете

Капацитет за производство

15+ линии целосна автоматска SMT работилница, 6 групи за лемење, 10 тест за стареење и 2 линии за пакување. 300+ добро обучени работници. 1,500,000 метри месечно производствен капацитет.

Контрола на квалитет

5 чекори за контрола на квалитетот. IQC, IPQC, OQC, OE и QM. Сите LED диоди се достапни LM-80, се пакуваат во рамка од Cu олово +99.99% златна жица.

Тим за истражување и развој

Нашиот тим за истражување и развој има 15 инженери кои продолжуваат да развиваат нови и жешки водени производи за да ги поддржат нашите клиенти во преземањето на нов пазар.

Искуство во индустријата

10 години специјализирана за истражување и развој, производство и продажба на висококвалитетни LED ленти и LED неон. 200+компании од 30+земји добро соработуваа со нас.

Професионална услуга

Приспособена спецификација, поддршка за услуга на етикети. Прв клиент, политика за одговор од 12 часа. Технички, продажен, маркетинг тимски сервис.

Сертификати низ целиот свет

Сите наши производи се CE и RoHS, сертифицирани од SGS или TUV Lab. Некои производи се наведени во ETL.

ОЕМ и ОДМ

Различни OEM&ODM услуги за помош на трговците на големо, трговците на мало или проектни нарачки. Прилагодените производи се добредојдени!

По Продај

До 3-5 години гаранција, секој проблем на нашиот производ го решаваме во рок од 7 дена. Опуштена и пријатна соработка е наша цел.

Нашата изложба

Учествувавме на разни познати саеми за осветлување ширум светот, како што се light+building во Франкфурт, MATELEC во Мадрид, Light Middle East во Дубаи и HK Lighting Fair во Хонг Конг.

Наши клиенти

Дозволете LEDYi да го поттикне вашиот бизнис денес!

LEDYi е во бизнисот со LED светла со ленти во Кина веќе 10 години, дозволете вистински ветеран од индустријата да ви обезбеди висококвалитетни LED светла со ленти.

Земете инстант понуда

Willе ве контактираме во рок од 1 работен ден, обрнете внимание на е -поштата со наставката „@ledyilighting.com“

Земи го БЕСПЛАТНО Врвен водич за е-книга со LED ленти

Пријавете се за билтенот LEDYi со вашата е-пошта и веднаш добијте го Крајниот водич за е-книга за LED ленти.

Нурнете во нашата е-книга од 720 страници, која опфаќа сè, од производство на LED ленти до изборот на совршена за вашите потреби.