Бесплатна Bend Flex LED ѕидна мијалник

Free Bend Flex LED ѕидна мијалник Производител

LEDYi Lighting е професионален производител на флексибилни LED ѕидни мијалници со прилагодено свиткување во Кина. Нудиме прилагодени решенија, OEM, ODM услуга. Трговците на големо, дистрибутерите, дилерите, трговците, застапниците се добредојдени да купуваат на големо од нас.

Целата наша бесплатна флексибилна линеарна LED светилка за перење ѕид може да се користи внатре (внатрешен) и надворешен (надворешен) и може да се вдлабнати или површинска инсталација. Нашите бесплатни свиткувачки лед светла за перење ѕид се CE, RoHS и LM80 сертификати, обезбедувајќи високи перформанси и долг животен век.

Ако имате приспособени потреби за рефус, цврсти и флексибилни led светла за ѕидно перење, LEDYi може да понуди прилагодено бесплатно свиткување линеарно LED светло за ѕидно перење со прилагодена боја, големина, должина, CRI и разни додатоци.

Што е бесплатна флекс LED мијачка за ѕидови?

Бесплатно свиткување флексибилно LED светло за ѕидно перење е исто така наречено 3D флексибилно флексибилно LED светло за ѕидно перење, или флексибилно светло за ѕидно перење со двојна витка, или 3D flex power-plus, е многу тенка флексибилна LED светилка за ѕидна миење која може да се свитка хоризонтално и вертикално на истото време. Поради употребата на силиконски обликување и процес на вградени леќи, флексибилната LED мијалник за ѕидови со слободно свиткување може целосно да ја замени традиционалната LED светилка за ѕидна мијалник од директен метал.

Поради карактеристиките на слободното свиткување, LED-мијалникот за ѕидови со слободно свиткување го носи оригиналниот пренос на светлина во вселената, го проширува опсегот на апликации за осветлување и го решава проблемот со закривениот пренос на светлина.

Неговата минимална единица за сечење е само 250 mm, што може да ги задоволи потребите на клиентите за различни должини на LED подлошки за ѕидови. Големината на попречниот пресек на производот е 26mm широк и 21mm висина. Минималниот радиус на свиткување е 200 mm. Слободното флекс LED светло за миење ѕид е исклучително мало и погодно за скриена инсталација. Поддршка за бесплатни флексибилни LED светла за ѕидно перење DMX512, DALI и ВКЛУЧУВАЊЕ/ИСКЛУЧЕЊЕ и друга интелигентна контрола и затемнување, може широко да се користат во фасади на згради, паркови и патишта приземни згради, културни и туристички згради, скулптури за осветлување и други места.

Постојат Static White, Tunable White, RGB, DMX512 Addressable по ваш избор.

Функции на производот

Забелешка: должината може да се прилагоди во фабриката, но не поддржува сечење од страна на клиентот.

Димензија на производот

Основни параметри

Оптички параметри

Забелешка:
1. Тестната температура на околината е 25°C(±2°C);
2. Отстапувањето на осветленоста е ± 10%);
3. Аголот на примерокот за тестирање е 30°;

Видео производ

Статичка бела боја

Прилагодливо бело

RGB

DMX512 RGB

превземи

Име на датотеката превземи
Спецификација за флексибилни силиконски ѕидни мијалници за бесплатни свиткувања
Бесплатно свиткување флексибилни силиконски ѕидни мијалници IES
Бесплатно свиткување флексибилни силиконски ѕидови за перење извештај за тест на спектарот

сертификати

Ние секогаш се стремиме да им обезбедиме на нашите клиенти најдоброто можно корисничко искуство кога работиме со нас. Покрај нашата одлична услуга за клиенти, сакаме нашите клиенти да бидат сигурни дека нивните бесплатни свиткувачки флексибилни LED светла за ѕидна перење се безбедни и со највисок квалитет. За да обезбедиме најдобри перформанси, сите наши бесплатни флекс led светла за перење ѕид имаат положено CE, RoHS сертификати.

Тестирање на производот

Сите наши флексибилни LED светла за ѕидно перење без свиткување не се масовно произведени додека не поминат низ повеќе ригорозни чекори за тестирање во нашата лабораториска опрема. Ова обезбедува високи перформанси и стабилност и долг животен век на производот.

Често поставувани прашања

Не, не можеш. Можеме да ја направиме приспособената должина во нашата фабрика за вас.

За да ги поддржиме клиентите, не бараме MOQ.

Да, можеме да понудиме еден метар бесплатен примерок за вашето тестирање, но треба да си ги дозволите трошоците за испорака.

Доколку имаме суровина на залиха, времето на испорака е 10-15 дена.

Инаку рокот на испорака е околу 20 дена.

Слободно свиткување LED флексибилна мијачка за ѕидови не може да се користи под вода, но може да се користи на отворено.

Инспирирајте креативно осветлување со LEDYi!

Земете инстант понуда

Willе ве контактираме во рок од 1 работен ден, обрнете внимание на е -поштата со наставката „@ledyilighting.com“

Земи го БЕСПЛАТНО Врвен водич за е-книга со LED ленти

Пријавете се за билтенот LEDYi со вашата е-пошта и веднаш добијте го Крајниот водич за е-книга за LED ленти.

Нурнете во нашата е-книга од 720 страници, која опфаќа сè, од производство на LED ленти до изборот на совршена за вашите потреби.