Прилагодено Производител на LED ленти

Сè што треба да направите е да ни го доставите дизајнот на led лентите, а нашиот професионален тим и најсовремените машини можат брзо да го докажат и да ви испратат примерок бесплатно.

Прилагодување на LED лента
Може да биде лесно и брзо.

Без разлика каква LED лента сакате, ние можеме да ја произведеме врз основа на нашето долгогодишно искуство. Конкретно, имаме искусен тим за истражување и развој од 15+ членови, целосно функционална лабораторија и напредна производствена опрема. Можеме да ви дадеме цртежи за дизајн на производи во рок од 1 недела и примероци во рок од 3 недели.

Нашите сертификати

Нашите производи имаат положено CE, CB, RoHS, ETL, LM80 сертификација

ETL
CE-ЕМС
CE-LVD
RoHS
CB
LM80

Нашата лабораторија

Сите наши производи се проверуваат со лабораториска опрема пред масовното производство

IES лабораторија
Интегрирање на сфера
Тест комора Temp&Humi
Тест кутија за атмосферски влијанија
IP3-6 интегрирана водоотпорна тест комора
IPX8 машина за тестирање на притисок од поплави
Комора за прскање со сол
Микрокомпјутер затегнувачка машина
Мерен инструмент за координати на оптички слики
Тест машина за паѓање на раката
Тестирање на вибрации во транспортот

нашата фабрика

Ние сме професионален производител на LED ленти со сопствени потреби во Кина од 2011 година

LEDYI LIGHTING CO., LTD.

Ledyi Lighting, основана на 19 септември 2011 година, е специјализиран производител, фабрика и снабдувач на LED ленти со над 5000 квадратни метри стандардна работилница и повеќе од 200 работници. Нашата компанија има напредни капацитети за производство на LED ленти, како што се машини за капсулирање на LED, автоматско SMT машини, машини за лемење со обновување и професионална опрема за тестирање, како што се IP68 водоотпорна машина за тестирање на нивоа, интегрирани сфери, AOI тестер итн.

Нашата изложба

Учествувавме на разни познати саеми за осветлување ширум светот, како што се light+building во Франкфурт, MATELEC во Мадрид, Light Middle East во Дубаи и HK Lighting Fair во Хонг Конг.

Нашите услуги секогаш одат на дополнителен Милја

До 3-5 години гаранција, секој проблем на нашиот производ го решаваме во рок од 7 дена

Капацитет за производство

Целосно автоматска машина, месечен производствен капацитет до 1,500,000 метри.

Тим за истражување и развој

Нашиот тим за истражување и развој има 15 инженери за поддршка на нашите клиенти.

Контрола на квалитет

5 чекори за контрола на квалитетот. IQC, IPQC, OQC, OE и QM.

Може да се рециклира

Нашите материјали се еколошки и биоразградливи.

ОЕМ и ОДМ

Ние поддржуваме каква било форма на барања за прилагодување на OEM&ODM.

Глобална поддршка

контактирајте со нас 12x7 за да ги решиме сите ваши проблеми по продажбата.

Нашите среќни клиенти од 30 + земји

Добри зборови од добри луѓе

Најчесто поставувани прашања За извоз на LED ленти

LEDYi извезува LED ленти веќе 10 години и наидовме на секакви проблеми. Еве ги најважните грижи на нашите клиенти пред да го затвориме договорот.

Дали LEDYi е производител или трговска компанија?

Ние сме професионална комбинација за производство и тргување со LED ленти. Повелете посетете не откако ќе стивне епидемијата. Сега поддржуваме користење на ZOOM за онлајн посета на фабрика.

Кои се главните производи на LEDYi?

Ние главно произведуваме LED светла со ленти, LED светло за лента и LED неонско светло. За да се задоволат барањата за едношалтерско купување на клиентите, обезбедуваме и поврзани додатоци, како што се LED алуминиумски профили, LED контролери, напојувања и конектори итн.

Какви LED диоди користи LEDYi за LED светла со ленти?

Ние главно користиме бренд LED диоди, како Cree, NICHIA, Samsung, OSRAM, Epistar, Sanan итн.

Какви сертификати имаат LEDYi за производите?

Нашите производи имаат сертификати ETL, CE, RoHS, UKCA.

Дали LEDYi нуди бесплатни примероци и што е MOQ?

Да, ние нудиме бесплатни примероци и без MOQ за стандардни производи. Но, имаме MOQ за прилагодени производи. MOQ варира во зависност од производот. На пример, за прилагодени LED ленти, MOQ е 1250 метри.

Која е гарантната политика на компанијата LEDYi?

Имаме гаранција од 3 или 5 години за различни производи. Нормално, 5 години за LED ленти за внатрешна употреба, 3 години за надворешни LED ленти. За време на гарантниот период, доколку клиентите имаат доказ кој покажува проблем со квалитетот на производот и е потврден од нашите инженери, ќе побараме од клиентите да ги вратат неисправните делови и да ги заменат новите артикли со бесплатна испорака.

Дали LEDYi обезбедува OEM/ODM услуги?

Да, стекнавме големо искуство за OEM и ODM на LED светлосни ленти. Имаме искусен тим за истражување и развој од 15+ членови. Строго ќе го следиме принципот дека нема да ги откриваме или продаваме уникатните дизајни на клиентите или заеднички развиените производи на трета страна.

Што е време на водство на LEDYi?

Обично, ние испраќаме нарачки за 2 недели. Но, ќе потрае малку подолго ако го имаме тешкиот товар на производните задачи. Исто така, потребно е повеќе време за приспособени производи. 

Како LEDYi ја испраќа стоката и колку време е потребно за да пристигне?

Ние обично испраќаме со DHL, UPS, FedEx или TNT. Обично се потребни 3-5 дена за да пристигне. Авионскиот и поморскиот превоз е исто така опционален.

Кој е рокот на плаќање LEDYi?

За мали нарачки, генерално помалку од 200 американски долари, можете да платите преку PayPal. Но, за нарачки на големо, прифаќаме само 30% T/T однапред и 70% T/T пред пратката.

Како да поставите нарачка?

Деталите за нарачката по е-пошта до нашиот оддел за продажба, вклучувајќи го бројот на моделот на артиклите, количината, информациите за контакт на примачот, вклучително и деталната адреса и телефонскиот број на факс и адресата на е-пошта, известете ја страната итн. Потоа нашиот претставник за продажба ќе ве контактира во рок од 1 работен ден.

Кој е главниот пазар на LEDYi?

Продаваме повеќе во Европската Унија и Северна Америка бидејќи пазарите имаат висок стандард за квалитет за LED производи. Но, другите нови пазари ја зголемуваат побарувачката за најновата LED технологија. Оптимисти сме и за потребите на другите американски и азиски региони.

Го нашиот блог

Ве молиме проверете го нашиот блог за да дознаете повеќе знаење за LED…

Сеопфатен водич за LED дисплеј

Ако ме прашате што е тоа LED дисплеј, ќе ви ги покажам билбордите на Тајм Сквер! – и еве го добивте вашиот одговор. Овие…

Зигби против. Z-бран Vs. WiFi

Која е основата на секој систем за паметни домови? Дали се тоа стилските уреди или гласовните асистенти? Или тоа е нешто пофундаментално што држи…

Решавање проблеми проблеми со ЛЕД драјверот: вообичаени проблеми и решенија

Дали некогаш сте се запрашале зошто вашите LED светла трепкаат? Или зошто не се толку светли како порано? Можеби сте забележале…

Константна струја наспроти ЛЕД драјвери со постојан напон: кој е вистинскиот за вас?

Дали некогаш сте ја погледнале малата светлечка LED светилка и сте се запрашале како функционира? Зошто има толку конзистентна осветленост и не…

Дали ги правите овие вообичаени грешки кога набавувате LED светла со ленти?

LED светлата со ленти станаа познати по станбеното и комерцијалното осветлување поради нивната разновидност, енергетска ефикасност и естетска привлечност. Сепак, набавката на вистинската ЛЕР…

Осветлување на списокот на DLC: Сè што треба да знаете

Осветлувањето на списокот DLC стана клучно во индустријата, обезбедувајќи висококвалитетни, енергетски ефикасни производи за потрошувачите и бизнисите. Производителите со квалификации за DLC демонстрираат посветеност на иновациите и…

Добијте инстант понуда од нашите најискусни консултанти.

Willе ве контактираме во рок од 1 работен ден, обрнете внимание на е -поштата со наставката „@ledyilighting.com“

ledyi каталог 800px

Преземете го нашиот најнов каталог

Внимание! Не дозволувајте оваа можност да ви исчезне - бидете во тек со нашите производи со врвен квалитет со преземање на е-каталогот сега. Верувајте ни, нема да бидете разочарани.

ЛЕД Светло за лента - осветлување

ДОБИЈТЕ ГО ВОДИЧОТ ЗА ЛЕД ЛЕНТИ ДЕНЕС

Оваа е-книга од 37 страници ќе ви овозможи побрзо и подобро да го научите знаењето за LED лентата.
Само пополнете го вашето име и е-пошта, а потоа линкот за преземање на е-книгата ќе биде испратен на вашата е-пошта.

Ние строго ја чуваме вашата адреса за е-пошта доверлива и никогаш не ја откриваме или продаваме на трети страни.
Може да се отпишете во секое време.